سفارش تبلیغ
صبا ویژن

روابط زناشویی

داشتن اهداف بزرگ و برنامه ریزی برای آن

حمله به اهداف شما

کارهای بزرگ را به کارهای کوچکتر تقسیم کنید. [5] یک سخنرانی کلاس یا یک مقاله طولانی غرق نشوید. به یاد داشته باشید که لازم نیست یک پروژه را در یک جلسه به پایان برسانید.
تمام مراحل مختلفی را که باید برای اتمام پروژه انجام دهید ، لیست کنید.
برنامه ای تنظیم کنید که شما را مجبور کند روزانه یک قطعه کوچک از پروژه را به پایان برسانید.
برای مقاله ، ممکن است یک منبع را در روز اول بخوانید و خلاصه کنید. منبع دیگری در روز دو ، منبع سوم در روز سه؛ استدلال های خود را در روز چهار ترکیب کنید در روز پنجم استدلال خود را مشخص کنید. نقل قول از منابع خود را در رئوس مطالب خود در روز شش ادغام کنید. مقاله خود را در روزهای هفت و هشت بنویسید. روز نه استراحت کنید و در روز ده تجدید نظر کنید.


به خودتان جایزه بدهید. اگر می خواهید در مدرسه با انگیزه بمانید ، به چیزی نیاز دارید که منتظر آن باشید. با خود معامله کنید: اگر دو ساعت درس بخوانید ، می توانید برنامه تلویزیونی مورد علاقه خود را ساعت 8:00 تماشا کنید. اگر روی کاغذ خود A بگیرید ، کل آخر هفته را تعطیل می کنید و فقط آرام می شوید.
به یاد داشته باشید که هیچ کس نمی تواند تمام وقت کار کند. وقتی لیاقت آن را دارید کمی به خودتان مرخصی بدهید.
اگر اهداف خود را برآورده نمی کنید ، خود را به قول خود وفا کنید. اگر نیمی از دو ساعتی که قرار بود در حال مطالعه باشید ، از شبکه های اجتماعی خارج می شوید ، اجازه ندهید که برنامه تلویزیونی مورد علاقه خود را تماشا کنید!


عواقب خود را ایجاد کنید. اگر به اهداف کاری که برای خود تعیین کرده اید نرسیدید ، خود را مجازات کنید. اگر شل شدن به این معنی باشد که آخر هفته نمی توانید با دوستانتان به سینما بروید ، در طول هفته بیشتر کار خواهید کرد.در مورد اهداف خود سر و صدا باشید. اخبار را پخش کنید: شما یک میله بالا برای خود تعیین می کنید. به دوستان خود ، والدین خود بگویید ، به هرکسی که می دانید بگویید که قصد دارید نمره زبان انگلیسی خود را تا پایان ترم به یک درجه B برسانید ، یا اینکه می خواهید آزمایشی شیمی را انجام دهید. با گفتن اهداف خود به دیگران ، بیشتر تلاش خواهید کرد تا از خجالت ناشی از عدم تحقق این اهداف جلوگیری کنید.
اگر تمام تلاش خود را می کنید و همچنان نتوانید آن اهداف را برآورده کنید ، ناامید نشوید. تلاش خود را دوچندان کنید. با سخت کوشی و وقت ، اهداف خود را برآورده خواهید کرد.


مدیتیشن را تمرین کنید . مراقبه ذهن شما را از حواس پرتی که ممکن است شما را از تمرکز بر روی مطالعه باز دارد ، پاک می کند. قبل از اینکه برای مطالعه بنشینید ، پانزده دقیقه را برای مراقبه اختصاص دهید. این به شما کمک می کند تا در جهت رسیدن به اهداف خود بدون حواس پرتی در وضعیت ذهنی مناسب قرار بگیرید.
یک محیط آرام پیدا کنید.
با حالت ضربدری روی زمین و در وضعیت راحت بنشینید ، در صورت نیاز پشت خود را به دیوار حمایت کنید.
چشمان خود را ببندید و بر تاریکی تمرکز کنید.
به چیزی جز تاریکی که می بینید فکر نکنید. اجازه ندهید به چیز دیگری فکر کنید.
وقتی پانزده دقیقه گذشت ، دست به کار شوید!